Hromadne doplnenie mp3 z prekladača do kartičiek

dobry den

ako sa da hromadne doplnenie mp3 prekladov z prekladača

AwesomeTTS Google Cloud Text-to-Speech unofficial

do kartičiek ked si zkopirujem vety alebo slovička z excelu cez txt subor a naimportujem to do anki

je to velmi pracne každu jednu vetu doplnit o rečovy preklad

niečo som našiel

zaujimavy navod ale neviem kam to mam skopirovat a nejako mi to nefunguje

vedel by niekto mi s tym pomoct lebo asi toto bude riešenie mojho problemu
dakujem

Prevod textu na reč

Táto funkcia vyžaduje Anki 2.1.20 alebo AnkiMobile 2.0.56. AnkiDroid momentálne túto metódu nepodporuje.

Ak chcete, aby Anki čítala pole Front hlasom v americkej angličtine, môžete do svojej šablóny karty vložiť nasledovné:

{{tts en_US:Front}}

V systémoch Windows, MacOS a iOS použije Anki vstavané hlasy operačného systému. V systéme Linux nie sú zabudované žiadne hlasy, ale hlasy môžu byť poskytované doplnkami, ako je tento .

Zoznam všetkých dostupných jazykov / hlasov zobrazíte umiestnením týchto položiek na svoju šablónu karty:

{{tts-voices:}}

Ak existuje viac hlasov, ktoré podporujú váš zvolený jazyk, môžete určiť požadované hlasy v zozname a Anki vyberie prvý dostupný hlas. Napríklad:

{{tts ja_JP voices=Apple_Otoya,Microsoft_Haruka:Field}}

Toto by sa používalo Otoya na zariadení Apple a Haruka na počítači so systémom Windows.

V niektorých implementáciách TTS je možné určiť inú rýchlosť:

{{tts fr_FR speed=0.8:SomeField}}

Rýchlosť aj hlasy sú voliteľné, je však potrebné zahrnúť jazyk.

Na počítači Mac môžete prispôsobiť dostupné hlasy:

  • Otvorte obrazovku Predvoľby systému.
  • Kliknite na Prístupnosť.
  • Kliknite na položku Reč.
  • Kliknite na rozbaľovaciu ponuku systémového hlasu a vyberte možnosť Prispôsobiť.

Niektoré hlasy znejú lepšie ako iné, preto experimentujte a vyberte ten, ktorý uprednostňujete. Upozorňujeme, že hlas Siri môžu používať iba aplikácie Apple. Po nainštalovaní nových hlasov budete musieť Anki reštartovať, aby boli nové hlasy k dispozícii.

V systéme Windows nie je možné zvoliť niektoré hlasy, napríklad Cortana, pretože Microsoft tieto hlasy nesprístupňuje iným aplikáciám.

V prípade poznámky typu cloze môžete Anki pomocou cloze-only filtra umožniť čítanie iba oddelených častí :

{{tts en_US:cloze-only:Text}}

Filter iba na zastavenie je podporovaný v Anki 2.1.29+ a AnkiMobile 2.0.65+.

About the AwesomeTTS, here’s instructions from Storing MP3 Audio Files from the Card Browser — AwesomeTTS for Anki

  1. From the card browser, highlight the cards whose notes for which you would like to generate audio.
  2. From the “AwesomeTTS” menu, select “Add Audio to Selected”.
  3. Select your desired service and configure any options.
  4. Type a sample phrase and then click “Preview” to confirm that your audio is as you would like it to sound.
  5. Select the source field from the dropdown menu that you would like AwesomeTTS to read from.
  6. Select the destination field from the dropdown menu where you would like AwesomeTTS to store the [sound] tag (or path).
  7. Indicate whether you would like to append or overwrite this field with the result. If you want to keep the text you already have, select append. If you want to remove the text entirely and replace it with the sound, choose overwrite.

        Probably select “append” and “remove existing” options.

  1. Click “Generate” to begin processing. You can cancel processing mid-batch if you need to.

About {{tts en_US:Front}},

  1. Click on “Karty…” to open the card template window.
  2. Click on “Šablóna zadnej strany” tab to view the back template.
  3. Add {{tts-voices:}} to see the list of installed voices and copy one of the listed voices and add : and Späť. Or just try to paste {{tts en_US:Späť}}.
2 Likes

dakujem velmi pekne za vašu odpoved
idem to vyskušat

suuuuper to funguje

dakujem velmi pekne

ušetrili ste mi vela prace

suuuuper to funguje

dakujem velmi pekne

ušetrili ste mi vela prace

1 Like